Genel Bilgilendirme

https://tisortplus.com/ sitesi üzerinde vermiş olduğunuz tüm siparişler için firma ön bilgilendirme ve mesafeli satış sözleşmesindeki tüm şartları kabul etmiş sayılırsınız.

Bu şartlar kapsamında tüm siparişleriniz 6502 sayılı tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli sözleşmeler Yönetmeliğine tabi olacaktır.

Bu kapsamda tüm siparişler için sevkiyat masrafları belirtildiği şekilde uygulanmaktadır. Satın alınan ürün ya da ürünler, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının belirtmiş olduğu adresteki kişi ya da kurumlara teslim edilmektedir.

İptal Hakkı

Alıcının sipariş vermiş olduğu ürünleri iki durumda iptal etme hakkı söz konusudur. Satıcı tarafından 30 günlük yasal süre içerisinde teslim edilemeyen siparişler için iptal hakkı talep edilebilmektedir. Bu haklı talebin ardından satıcı mesafeli satış sözleşmesinde belirtilmiş olan süreler içerisinde söz konusu siparişe ait olan ücret iadesini yapmakla yükümlüdür.

Sipariş oluşturulduktan sonra, sipariş için kısa bir hazırlanma süreci bulunmaktadır. Alıcı sipariş henüz hazırlanma aşamasının ilk dönemlerinde ise siparişi iptal etme hakkına sahiptir. Ancak hazırlanma süresinde iptal dönemi geçilmiş ise iptal hakkı kaybolmuş olacaktır.

Alıcı kendi adına özel sipariş oluşturmuş ise, bu siparişi iptal etme hakkı bulunamamaktadır. İptal hakkı ancak standart ürünlerin sipariş aşamasında geçerli olmaktadır.

Her tür iptal sürecinde, eğer siparişlerinizin iptali sağlanmışsa, mesafeli satış sözleşmesi kapsamında ücreti iadesi belirtildiği şekilde yapılmaktadır.

İade Hakkı

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında düzenlenmiş olan Kanun gereğince, tüketiciler satın almış oldukları ürünleri, en geç 14 gün içerisinde, hiçbir sebep göstermeden iade etme hakkına sahiptir. Tüketicilerin sahip olduğu iade hakkının bazı kısıtlı olduğu durumlar söz konusudur. Bu kısıtlılık durumları mesafeli satış sözleşmesi ile detaylı olarak aktarılmıştır.

https://tisortplus.com/ sitesi üzerinde vermiş olduğunuz baskısız siparişleriniz sizlere ulaştığında, hiçbir neden belirtmeksizin iade hakkınız bulunmaktadır. Eğer standart ürün gruplarından bir sipariş oluşturduysanız, siparişinizi teslim aldıktan sonra en geç 14 gün içerisinde iadesini yapabilirsiniz. Ürünlerin iadesini yaparken, sizlere ulaştırılan fatura ile birlikte, ambalajı açılmamış, kullanılmamış ve etiketleri ile birlikte ürün iadesi yapmalısınız. Etiketi çıkarılmış, ambalajı yırtılmış ya da kullanılmış ürünlerin iadesi söz konusu değildir. Bu şartlar altında iade etmiş olduğunuz ürünlere ait bedel 10 iş günü içerisinde iade edilecektir. Tişört Plus tarafından banka hesaplarınıza ya da kredi kartlarınıza iade edilen bedellerin hesaplarınıza yansıması banka ile ilgili bir durumdur. Bankaya iade edilen ödemeler hesabınıza yansımadığında ya da geç yansıdığında, bu durumdan Tişört Plus sorumlu değildir.

https://tisortplus.com/ sitesi üzerinde vermiş olduğunuz siparişler standart ürünlerin dışında, adınıza özel olarak yapılan çalışmalarsa, bu ürünlerde iade söz konusu değildir. Sizin adınıza özel olarak hazırlanmış tüm ürünlerde kanun gereği iade hakkınız bulunmamaktadır. Bu nedenle bu ürünler için iade talebinde bulunamazsınız.